Žabkymajú extraligový bronz na dosah

"Žabky"majú extraligový bronz na dosah

Ján SvrčekŠport20.4.2024

V úvodnom zápase o 3. miesto Niké extraligy 2023/2024 basketbalistky MBK Ružomberok presvedčivým spôsobom naplnili rolu favorita, keď zdolali ŠBK Šamorín o štyridsať bodov – 84:44.

Domáci tím najprv udrel 17 – bodovou šnúrou, čím posunul skóre z 2:2 (2. min.) na 19:2 (8. min.). V 9. min. Šamorín svoje manko jemne skresal, na trinásť bodov (8:21). Keď však úsek medzi 12. a 16. min. vyznel 14:2 pre MBK, už tabuľa hlásila 26 – bodový rozdiel – 38:12. Ružomberčanky boli naďalej pri chuti a tesne pred prvopolčasovým klaksónom sa vyšvihli na plus tridsať dva bodov - 46:14. Za rovnakého rozdielu (48:16) išli aj družstvá na prestávku.

V druhej „polke“, už aj vzhľadom na časté výmeny, ružomberská exhibícia, navyše, všetko dávno bolo „vymaľované“, nepokračovala. No favorit aj naďalej písal zápasový scenár. Hoci v úvode poslednej „štvrtky“ nastal v jeho hre menší chaos. V 37. min. sa ružomberské vedenie prehuplo cez štyridsať bodov – 79:38. Dobrú streleckú „mušku“ dnes mala domáca Kamila Jarošová, ktorá za 20:07 min. dosiahla 26 bodov, z toho štyri trojky, pri siedmich pokusoch.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som rád, že sme zvládli prvý krok o 3. miesto. Ale netreba si klamať, sme v tejto sérii jednoznační favoriti. Takže družstvo iba potvrdilo to, čo malo. Neurobili sme dieru do sveta, avšak hráčky si ustáli to, čo si mali ustáť. Nastúpili sme koncentrovane, prvý polčas bol dobrý. Bolo tam pár chýb v obrane, ale už vtedy bolo zapojených desať hráčok, vrátane mladých.“

Druhé stretnutie (hrá sa na dve víťazstvá), bude 24. apríla o 18. hod. V Šamoríne.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 84:44 (24:8, 48:16, 71:34)

Body: Jarošová 26/4 trojky, Kaliuzhna 15, Jackovecová 10, Ďuratná a Urbanová po 8, Mikovčáková 6, Urbanová 5, Havranová 3, Hadačová 2, Štefančová 1 – Vargová 14, Ošťádalová 8, Lüttmerdingová a Sobôtková po 6, Marcová 4, Kovácsová 2, Bábiková a Slamá po 2. Diváci: 466. Rozhodovali: Karnay, Sirocký, Životský. Štvrtiny: 24:8, 24:8, 23:18, 13:10.