V Košiciach takmer ružomberská stovka - 98:67

Ján SvrčekŠport23.3.2024

V odvetnom štvrťfinálovom zápase Niké extraligy basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v Košiciach nad Young Angels 98:67, a tak výsledkom 2:0, keď na svojej palubovke uspeli 89:50, zavŕšili 1. kolo play-off a postúpili do semifinále, kde ich súperom bude vicemajstrovská Slávia Banská Bystrica.

Zápasový účet otvorila ružomberská pivotka Jackovecová dvojkovým košom s faulom a následne s premenenou šestkou - 0:3. Potom hostky viedli 5:2, ale v 3. min. sa už "anjelky" dostali na plus tri body - 8:5. Ruža vzápätí otočila stav na 8:10 a po dvojke domácej Šedivej, vytiahla prvý minibrejk - 10:18 (5. min.). Keďže domáce družstvo odpovedalo takmer podobným spôsobom, v 9. min. sa priblížilo na dva body - 19:21. Takto sa aj skončila otváracia štvrtina.

V 13. min. sa zase začínalo od začiatku - 23:23. O tri minúty neskôr Young Angels strácali stále iba štyri "bodíky" - 28:32. Napokon prvý polčas favorit zapichol 13 - bodovým odskokom - 35:48.

V tretej "štvrtke" ružomberský náskok vykatapultoval na 21 bodov (64:43), no opäť prišla hluchšia pasáž a tesne pred koncom tejto periódy mladý košický tím sa priblížil na dvanásť bodov - 55:67. Úvodná necelá trojminútovka poslednej štvrtiny, ktorú družstvá otvárali za stavu 55:70, vyznela 13:2 pre Liptáčky, čím sa priepasť medzi súperkami prehĺbila na 26 bodov - 57:83. Záverečné dejstvo vyznelo 28:12 pre MBK a bolo z toho 31 - bodové víťazstvo - 98:67.

Young Angels Košice - MBK Ružomberok 67:98 (19:21, 35:48, 55:70), konečný stav série: 0:2.

Najviac bodov Young Angels: Šedivá 30, Mandelíková 14 - body MBK: Kaliuzhna 32/5 trojok, Urbanová 23/7, Jackovecová 23/3, Štefančová 11, Škvareková 5, Havranová a Oravcová po 2. Rozhodovali: Karnay, Životský, Begáni. Diváci: 74. Štvrtiny: 19:21, 16:27, 20:22, 12:28.

Ostatné štvrťfinálové výsledky: BK AS Trenčín - Piešťanské Čajky 34:96, konečný stav série: 0:2, CBK Košice - ŠBK Šamorín 69:66, stav série: 1:1, BK ŠK UMB Banská Bystrica - Slávia Banská Bystrica 37:13, konečný stav série: 0:2.