Skončila sa ružomberská extraligová cesta, ako vlani s bronzom

Ján SvrčekŠport24.4.2024

Basketbalistky MBK Ružomberok v dnešnom druhom zápase play-off o 3. miesto zdolali ŠBK Šamorín na jeho palubovke 64:49. Keďže v sobotu doma vyhrali 84:44, ukončili túto minisériu a obhájili lanské bronzové medaily. Avšak, čo sa týka výkonu, výrazne zaostali za očakávaním.

Bol to úplne iný zápas ako v Koniarni, kde do polčasu Šamorínčanky boli zrelé na uterák, veď prehrávali 16:48. Kým doma „žabkám“ v prvej „polke“ padalo takmer všetko, dnes v úvodnej dvadsaťminútovke ich „muška“ bola poriadne vychýlená. Na prestávku odchádzali družstvá za stavu 23:18 pre MBK.

Po individuálnom minibrejku Jackovecovej, hostky v 3. min. viedli 5:0. Potom aj 10:4 (v 8. min.), lenže v 16. min. už mali k dobru len jeden „bodík“ – 14:13. Vzápätí odskočili na 13:20 (v 18. min.), no o chvíľu na to, ŠBK sa dotiahol na 18:21.

Zmena vo vývoji stretnutia nastala až po príchode zo šatní. Tretiu periódu favorit otvoril 16 – bodovou šnúrovou, vyšperkovanou aj tromi trojkami Urbanovej a skóre na tabuli posunul na 18:39. Rovnaký rozdiel bol aj o chvíľu (20:41), no potom hostky (zase) prestali plniť predzápasové zadanie a domáci tím udrel desiatimi bodmi v rade – 30:41 (29. min.). V 33. min. sa ešte húževnatý Šamorín priblížil na sedem bodov (40:47), ale po oddychovom čase sa Ružomberčanky zase na chvíľku prebudili a ušli na 40:57 (v 35. min.). Vtedy, už možno povedať, že padla zápasová, aj medailová definitíva.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Hanbím sa za výkon, ktorý dnes moje družstvo podalo, okrem siedmich minút v tretej štvrtine. Viac k zápasu ani nemám, čo povedať."

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 49:64 (10:12, 18:23, 32:45), konečný stav série: 0:2.

Body: Lüttmerdingová 12. Ošťádalová 11, Bábiková a Vargová po 8, Vondrysková 5, Sobôtková 4, Šípková 1 – Jackovecová 20, Urbanová 18/5 trojok, Mikovčáková 5, Hadačová, Havranová a N. Oravcová po 4, Michaličková 3, Ďuratná, Buknová a Kaliuzhna po 2. Diváci: 215. Rozhodovali: Margala, Stopko, Kubík. Štvrtiny: 8:12, 10:11, 14:22, 17:19.