Senzácia v Koniarni: Ruža zdolala drahý bystrický tím vystužený viacerými individualitami 69:59

Senzácia v Koniarni: Ruža zdolala "drahý" bystrický tím vystužený viacerými individualitami 69:59

Ján SvrčekŠport6.4.2024

V druhom semifinálovom zápase Niké extraligy basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali nad Sláviou Banská Bystrica 69:59 a vyrovnali stav série na 1:1.

Domáci tím mal skvelý vstup do zápasu, v 4. min. viedol 12:4. "Pumy" v závere úvodnej štvrtiny preklopili skóre na 19:20. Druhá desaťminútovka bola vzácne vyrovnaná a napokon vyznela 19:17 pre Ružu, a tak družstvá na prestávku išli za stavu 38:37.

V 25. min. MBK odskočil o päť bodov (42:37), lenže o tri minúty neskôr prehrával 45:47. Potom prišiel azda najdôležitejší miniúsek. Do konca tretej "štvrtky" Ružomberčanky ôsmimi bodmi v rade sa dostali na plus šesť bodov (53:47) a keď po poslednej malej prestávke padla trojka Urbanovej, ich náskok narástol na 56:47. Slávii sa v 35. min. podarilo priblížiť na päť bodov (60:55). ale to dnes z jej strany bolo všetko. Hneď totiž nasledoval domáci 9 - bodový minibrejk, ktorý 2:29 min. pred záverečným klaksónom posunul skóre na 69:55. Tu už Koniareň oslavovala víťazstvo.

Tretie semifinálové stretnutie sa hrá v stredu (10. apríla) o 10 hod. v hale Dukly na banskobystrických Štiavničkách.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Momentálne pocity sú úžasné. Som veľmi šťastný, že dievčatá takto zápas zvládli. Tvrdo pracujúci kolektív bol odmenený. Škoda, že nemohli byť s nami a zasiahnuť do hry maródky Andrea Andělová a Alexandra Buknová. No aj bez týchto dvoch osobností sme dokázali vyhrať. Na celý kolektív som veľmi pyšný. Dievčatá dobre stretnutie začali, viedli 12:4. Bystrica v týchto fázach bola taká vlažnejšia, no veľa sme jej ani nedovolili. Tridsať sedem inkasovaných bodov za prvý polčas bolo dosť. Lenže aj nám vychádzali veci, ktoré sme si pripravili na obranu súperiek. V druhej ´polke´ hráčky dobre bránili a Bystricu sme ´zavreli´ na 22 bodov. Dnes sa stal basketbalový zázrak. Akurát neviem, aký veľký."

MBK Ružomberok - Slávia Banská Bystrica 69:59 (19:20, 38:37, 53:47), stav série: 1:1

Body: Jackovecová 29, Jarošová 10, Štefančová 9, Havranová 7, Urbanová a Kaliuzhna po 6, Mikovčáková 2 - Martišková 18/3 trojky, Bogičevičová 13, Pulliamová a Hruščáková po 8, Striešová 5, Burová 4, Mujovičová 3. Diváci: 580. Rozhodovali: Karniš, Ribakovs, Gacik. Štvrtiny: 19:20, 19:17, 15:10, 16:12