Olympiacos Pireus - MBK Ružomberok 68:46

Ján SvrčekŠport29.11.2023

Basketbalistky MBK Ružomberok svoje učinkovanie v Európskom pohári FIBA zavŕšili na palubovke gréckeho Olympiacosu Pireus prehrou 46:68.

Slovenský pohárový zástupca v polovici úvodnej štvrtiny viedol 11:6, potom ešte 13:11, no ďalej už bol „hore“ len domáci tím. Ten 13 – bodovou šnúrou do prvej malej prestávky odskočil na 24:13. Na začiatku druhej „štvrtky“ Olympiacos pridal ešte jeden kôš – 26:13, tým však jeho „lauf“ v tejto fáze skončil. Druhá perióda priniesla „egál“ (13:13), pričom v 15. min. MBK stlačil svoje mínus aj na sedem bodov – 11:28. V prvom polčase sa na domácej strane takmer o všetko starali dve legionárky, 16 – bodová Američanka Williamsová a Lotyška Vitolová, ktorej padlo 12 bodov. Hostky dohrávali bez vyfaulovanej pivotky Jackovecovej.

V tretej časti Ružomberok do 27. min. kráčal rovnakým krokom ako Olympiacos, dokonca svoju stratu dvakrát znížil na sedem bodov (32:39 a 34:41), no záver periódy nezvládol (0:11), a tak po troch štvrtinách prehrával o 18 bodov – 34:52. V záverečná desaťminútovka bola viac – menej vyrovnaná - 16:12.

Olympiacos Pireus – MBK Ružomberok 68:46 (24:16, 37:26, 52:34)

Najviac bodov Olympiacos: Williamsová 24, Vitolová 17 - body MBK: Buknová 10, Havranová a Jackovecová po 7, Kaliuzhna 6, Jarošová a Andělová po 5, Mikovčáková 4, Štefančová 2. Rozhodovali: Hasanov (Azerbajdžan), Meirson (Izrael), Shalhavi (Izrael). Štvrtiny: 24:13, 13:13, 15:8, 16:12.