Ružomberok vyhral nad Šamorínom 77:43

Ján SvrčekŠport18.2.2024

V dnešnom zápase o 3. miesto Slovenského pohára 2024 ružomberské basketbalistky zdolali ŠBK Šamorín 77:43. Družstvo trénera Juraja Suju tým zopakovalo svoj "bronz" spred roka, keď ho získalo po víťazstve nad Young Angels Košice 69:60.

Ružomberský tréner Juraj Suja viac - menej od začiatku rotoval všetky hráčky, vrátane "lavičky". Domáci tím v 6. min. odskočil o desať bodov (14:4), Keď ale vo väčšom počte začali výmeny hráčok, družstvo akoby stratilo svoj herný koncept. Šamorín vycítil šancu a postupnými krokmi sa v 19. min, priblížil na štyri body - 29:33. Do prestávky potom Liptáčky natiahli svoj náskok na 41:30.

Druhá polovica stretnutia už bola úplne v ružomberskej réžii, bez ohľadu na to, aké pätica hrala. V 26. min. sa ešte Šamorín priblížil na deväť bodov, ale potom náskok domáceho kolektívu len rástol.

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín 77:43 (24:14, 41:30, 54:38)

Body: Jackovecová 16, Kaliuzhna 8, Jarošová 7, Buknová 3 Havranová 2 (Mikovčáková 19, Štefančová 7, Urbanová 3, Oravcová 6, Michaličková 4, Urbanová 3, Ďuratná 2) - Lüttmerdingová 14, Marcová 7, Bábiková 2, Vargová 1, Soókyová 0 (Sobôtková 7,Ošťádalová 4, Fenesová 3, Vondrysková 3, Slamová 2).

Rozhodovali: Ribakovs, Donovalová, Višniarová. Diváci: 250. Štvrtiny: 24:14, 17:16, 13:8, 23:5.