Ďalší bežecký sviatok v Likavke

Ján SvrčekŠport4.4.2024

V nedeľu (7. apríla) sa uskutoční 43. ročník Behu oslobodenia Likavky o putovný pohár starostu obce. Po nedávnej Švošovskej pätnástke ide o druhé preteky Liptovskej bežeckej ligy 2024.

Na futbalom ihrisku OŠK Likavka bohatý program otvoria detské kategórie o 9:15 hod. Na 11:40 hod. je naplánovaný štart hlavnej 12 200 m trate (muži do 39, do 49 a do 59 rokov) a skrátenej 6150 m (juniori, juniorky, ženy do 34, do 49, do 59 a nad 60 rokov, muži od 60 do 69 a nad 70 rokov).

Tradičný likavský kros v roku 2019, bez jedinej pauzy vykročil do svojej piatej desiatky. No potom, ako mnohé iné podujatia, ho "zrušil" covid. Vrátil sa vlani, keď samotní organizátori boli veľmi zvedaví, s akou účastníckou odozvou sa stretne reštart. Napokon vládla maximálna spokojnosť. V dvadsiatich siedmich kategóriách súťažilo 270 pretekárov a desať viac ako pri 41. dieli.

Na nosnej dištancii prebehol prvý cieľom nestarnúci Poliak Jan Wydra, pre ktorého to bol piaty primát a zároveň desiate pódiové umiestnenie v Likavke. Wydra časom 44:42,5 min. sa stal zároveň víťazom medzi veteránmi od 40 do 49 rokov. V súťaži do 39 rokov prvenstvo patrilo jeho krajanovi Piotrovi Kitovi, ktorý na tomto podujatí debutoval. Zo žien na 6150 m bola najrýchlejšia Iveta Furáková zo Zvolena - 25:30,1 min.